Kinkiety zewnętrzne i ich zastosowanie

Kinkiety zewnętrzne instaluje się najczęściej na elewacjach budynków. Miejsce to nie jest przypadkowe, bowiem właśnie tam, na murach budynków, oprawy najlepiej poprawiają funkcjonalność przestrzeni wokół domu po zapadnięciu zmroku. Montuje się je wzdłuż ścian oraz blisko drzwi wejściowych. Dlatego mogą występować zarówno na froncie budynku, jak i w strefie wypoczynku - na tarasie lub balkonie.

 

Do czego służą lampy zewnętrzne? 

Lampy zewnętrzne przede wszystkim oświetlają posesję, umożliwiając swobodne i bezpieczne przemieszczanie się w pobliżu domu. Nie bez znaczenia jest też ich wpływ na walory estetyczne podjazdu, budynku mieszkalnego i budowli pomocniczych. Dodatkowym argumentem za dobrze zaplanowanym oświetleniem zewnętrznym są kwestie bezpieczeństwa. Lampy wyposażone w czujniki powodujące włączanie się ich w przypadku rozpoznania ruchu w określonej przestrzeni to doskonały sposób na przepłoszenie nieproszonych gości. 

 

Kinkiety zewnętrzne - bogata stylizacja i solidne materiały

Kinkiety zewnętrzne to typ opraw w wielu formach nawiązujących do niemal wszystkich panujących obecnie trendów stylistycznych. Spotyka się nowoczesne, geometryczne oprawy doskonale pasujące do minimalistycznych elewacji, jak również takie, które nawiązują do wzorów klasycznych w duchu retro. Szeroki wybór kinkietów pozwala stworzyć spójną koncepcję elewacji w dowolnym stylu.

Kinkiety zewnętrzne są narażone na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, a zwłaszcza na opady deszczu, wilgoć czy zmiany temperatury. Z tego powodu na elewacjach montuje się wyłącznie lampy spełniające bardzo wysokie standardy - powinny mieć odpowiedni stopień ochrony IP, aby woda ani pył nie dostawały się do ich wnętrza i nie doprowadzały do trwałych uszkodzeń. Kinkiety zewnętrzne produkuje się z trwałych tworzyw sztucznych, względnie stali uszlachetnionej lub aluminium, a więc z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne i korozję. 

Nowoczesne kinkiety zewnętrzne z technologią LED

Nowoczesne kinkiety to często zaawansowane technologicznie produkty, które oprócz wysokiego stopnia odporności IP są bardzo energooszczędnymi źródłami światła. Stosowane coraz częściej lampy LED mają znacznie dłuższą żywotność niż żarówki tradycyjne oraz pobierają nawet o 95% mniej energii elektrycznej. 

Funkcjonalne kinkiety zewnętrzne to często także produkty typu smart, wykorzystujące dodatkowe narzędzia do praktycznego sterowania zdalnego. Niektóre modele mogą być kontrolowane za pośrednictwem wygodnej aplikacji wgranej na smartfona, inne zaopatrzone są w sensory ruchu lub czujniki zmierzchowe, co dodatnio wpływa na oszczędność energii i bezpieczeństwo.

Nowoczesne kinkiety ogrodowe to funkcjonalne rozwiązania umożliwiające oświetlenie całego terenu wokół budynku, łącznie z tarasem i częścią ogrodu. Dzięki nim poprawia się komfort korzystania z posesji oraz tworzona jest estetyka budynków. 

Wykorzystanie oświetlenia zewnętrznego to podstawa bezpieczeństwa i komfortu domowników. Warto zatem stawiać na sprawdzone, skuteczne rozwiązania, takie jak kinkiety zewnętrzne z oszczędnymi źródłami światła.

Comments (0)

No comments at this moment